Szlak Atrakcji Turystycznych Gminy Uście Gorlickie

Góra Jawor

Kaplica p.w. Opieki Bogurodzicy wybudowana została jesienią 1929 roku w miejscu objawienia. Jedna z wersji historii tego miejsca mówi, że Matka Boża ukazała się kobietom z Wysowej,które wracały nocą z Sanktuarium Maryjnego w Gaboltowie. Najważniejsze uroczystości religijne odbywają się tu 12 lipca, na śś. Piotra i Pawła oraz 14 października w święto Opieki Bogurodzicy. Obok świątyni znajduje się źródło z wodą, której przypisuje się cudowne właściwości

Park Wodny

Obiekt zapewnia możliwość uprawiania sportu i prowadzenia zajęć rekreacyjno – rehabilitacyjnych przez cały rok kalendarzowy, bez względu na warunki atmosferyczne.
Atrakcjami Parku Wodnego jest basen rekreacyjno-rehabilitacyjny o głębokości: 1,2 do 1,4 m

Na basenie można skorzystać z następujących masaży:
 • wodne i powietrzne stacje masażu
 • leżanki powietrzne
 • ławeczki powietrzne
 • czterodyszową, ścienną stację masażu wodnego
 • dwudyszową, ścienną stację masażu wodnego
 • masaż stóp, gejzer powietrzny
 • armatkę wodną, wąski masaż karku
 • kaskadę wodna, szeroki masaż karku
Ponadto w obiekcie dostępny jest basen dla dzieci z parasolem wodnym, basen SPA (tzw. jacuzzi), a także sauna parowa i sauna sucha, które doskonale wpływają na układ krążenia i wzmacniają pracę serca, a co najważniejsze są wspaniałym lekiem na poprawę samopoczucia niwelując nagromadzony stres.

Park Zdrojowy

Początki parku zdrojowego w Wysowej-Zdroju sięgają XVII w., a jego historię można poznać wędrując szlakiem przemysłu uzdrowiskowego. W 2011 roku park został zmodernizowany ze środków UE. Powstał amfiteatr, fontanna, miejsca aktywnego i biernego wypoczynku, altany, ścieżki parkowe, rabaty kwiatowe oraz mostki łukowe. Zapraszamy do spacerów oraz odpoczynku przy fontannie.

Pijalnia Wód Mineralnych

Pierwsza pijalnia -rozlewnia powstała w okresie międzywojennym i spłonęła wiosną 1963 roku. W budynku mieściła się rozlewnia wód oraz pijalnia. Było to także miejsce spotkań i występów kulturalnych. W 2006 roku pijalnia została odbudowana z udziałem środków UE. Nowy budynek zaprojektowano w miejscu i na wzór dawnej pijalni wód mineralnych w oparciu o dostępne materiały archiwalne. Rzut budynku ma kształt prostokąta o wymiarach 16,18m x 7,90m z charakterystycznym zadaszonym tarasem założonym na rzucie półkola i podcieniami wokół budynku wspartymi na słupach. Budynek zaprojektowano w centrum uzdrowiska Wysowa-Zdrój, na terenie parku zdrojowego, w bezpośrednim sąsiedztwie ujęć wód mineralnych, rozlewni wód mineralnych.

W pijalni jest wykorzystanych 5 wód mineralnych z następujących źródeł:
 • HENRYK,
 • FRANCISZEK,
 • ANNA,
 • JÓZEF II,
 • SŁONE.
Zapraszamy do na wspaniałe wody mineralne do pijalni.

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" w Regietowie

Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie znana jest jako największa Stadnina Koni Huculskich w Europie. Konie ze stadniny brały udział w kręceniu wielu filmów m.in. „Ogniem i mieczem”, „Quo Vadis”, „Stara Baśń” , „ Na dobre i na złe”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Szatan z VII klasy”. Zapraszamy w miejsce położone z dala od zgiełku miasta, w malownicze tereny Beskidu Niskiego, gdzie zieleń, świeże powietrze, cisza i spokój pozwolą na relaks i odpoczynek
Tutaj wpisz swój tekst...
Copyright Gmina Uście Gorlickie